قالب تک صفحه ای وردپرس

قالب تک صفحه ای وردپرس چیست ؟!

در اصل برای این که بدانیم قالب تک صفحه ای وردپرس به چه قالب هایی گفته می شود باید با خود وب سایت های تک صفحه ای آشنا شویم. پس با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های این نوع وب سایت آشنا کنیم .
وب سایت های تک صفحه ای به چه وب سایت هایی می گویند ؟!
می توان گفت که این وب سایت ها همان طور که از نامشان مشخص است تنها از یک صفحه برخوردارند. بخش های مختلف آن ها فقط با اسکرول کردن، آن هم به سمت بالا یا پایین یا به دو طرف به نمایش گذاشته می شود. لینک هایی که در اسن صفحات مشاهده می شود بسیار کم است و گاهی هم ممکن است اصلا لینکی وجود نداشته باشد.
از این سایت ها معمولا برای کسب کار ها یا خدماتی که محتوای کمی دارند استفاده می شود و می توانید به کمک آن به شکل کامل آن چه نیاز است را به مخاطب خود نشان دهید. برای مثال می توان گفت که برای یک شرکتی که برای معرفی خود، اطلاعات زیادی ندارد و با اندک توضیحات می تواند به شکل کامل خود و خدمات شرکت خود را معرفی کند مورد استفاده قرار می گیرد.

طریقه دسترسی به قالب های تک صفحه ای وردپرس

برای راه اندازی چنین سایت هایی نیاز به قالب های مخصوصی است که ویژگی های خاصی دارند و می توانند نیاز کاربران را بر طرف کنند. این قالب ها به دو صورت قابل دسترسی هستند. برخی از آن ها را می توان به شکل رایگان مورد استفاده قرار داد. امکان دانلود آن ها از مخزن وردپرس وجود دارد. روش دوم دریافت قالب به شکل غیر رایگان می باشد. این نوع قالب ها را می توان از سایت های ارائه دهنده قالب که تعدادشان هم بسیار زیاد است تهیه نمود.
تفاوتی که می توان برای این دو روش اعلام کرد میزان کاربردها و دسترسی های موجود در آن هاست. در اصل قالب های غیر رایگان از قابلیت های بیشتری برخوردار هستند.

قالب تک صفحه ای وردپرس تهیه شده باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟!

برای این که بخواهیم یک سایت تک صفحه ای استاندارد راه اندازی کنیم به هنگام خرید قالب باید موارد بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهیم. تا در نهایت نتیجه حاصل، یک سایت فوق العاده را ایجاد کند. برخی از این نکات قابل توجه به شرح زیر می باشد:

پیمایش سریع و آسان بازدیدکنندگان:

پیمایش یکی از عوامل بسیار مهمی است که به هنگام طراحی سایت باید به آن توجه کرد. به همین منظور قالبی که قصد خرید آن را داریم باید از این قابلیت برخوردار باشد. به این معنی که با پیمایش سریع، کاربر به سرعت به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا می کند بدون این که نیاز به صرف وقت زیادی باشد. حال اگر این قابلیت در قالب شما وجود نداشته باشد قطعا یک پیمایش پیچیده به وجود خواهد آمد که کاربر قبل از آن که به هدف خود برسد سایت را ترک خواهد کرد.
یکی از علت های محبوبیت سایت های تک صفحه ای نیز همین موضوع می باشد. به این صورت که اگر یک سایت استاندارد طراحی کنید تنها با اسکرول کردن می توانید اطلاعات را در اختیار کاربر خود قرار دهید.

سازگاری با گوشی های موبایل و جذب کاربر:

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهمی که یک قالب تک صفحه ای وردپرس باید از آن برخوردار باشد قابلیت سازگاری با تلفن های همراه می باشد. به این گونه که قالب منتخب به گونه ای باشد که اگر کاربر از طریق گوشی تلفن همراه به سایت مراجعه کرد بتواند به شکل تک صفحه ای سایت را مورد بررسی قرار دهد. فعالیت هایی که نیاز دارد تا به انجام برساند به ساده ترین شکل ممکن دسترسی پیدا کند. از نظر ظاهری، به شکل بسیار جذاب طراحی شده باشد تا بتواند جذب مخاطبان را داشته باشد. به طور کلی دارای قابلیت واکنشگرایی باشد.

معرفی بهترین قالب تک صفحه ای

تا این جا با ویژگی های یک قالب تک صفحه ای مناسب آشنا شدیم. حال قصد داریم یکی از این قالب ها را به شما معرفی کنیم. ویژگی های موجود در آن را بیان کنیم. این قالب Shapely نام دارد.

قالب وردپرس  Shapel:

یکی از قالب های بسیار محبوبی که می توان برای راه اندازی سایت های تک صفحه ای معرفی کرد قالب Shapel می باشد. این قالب سازگاری بسیار خوبی با ووکامرس دارد. به دلیل وجود این قابلیت می توانید یک فروشگاه برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. محصولات خود را به فروش برسانید و به در آمد برسید.
این قالب با بیشتر افزونه هایی که برای وردپرس وجود دارد سازگار است. می توان ان ها را به این شکل معرفی کرد: ووکامرس، Jetpack، Gravity Forms، فرم تماس با 7، Google Analytics، Yoast SEO  و ...
قالب تک صفحه ای وردپرس  Shapel یک قالب بسیار مناسب برای استفاده در کسب‌وکار، صفحه فرود، نمونه کارها، فروشگاه الکترونیکی، مشاغل محلی و وب‌سایت‌های شخصی می باشد. علاوه بر این ها می توان آن را برای راه اندازی وبلاگ ها و یا مجله ها تهیه نمود.
به طور کلی با ویژگی های موجود در آن می توان برای راه اندازی انواع سایت ها با استانداردترین طراحی ها از آن استفاده کرد. قابلیت های موجود در آن بسیار زیاد است و به همین دلیل آن را به یک قالب منحصر بفرد تبدیل می کند. هم چنین به شکل کاملا استاندارد برای سئو بهینه سازی شده است.

ویژگی ‌های منحصربفرد قالب Shapely:

قالب Shapely یکی از قالب هایی است که قابلیت های بسیار زیادی دارد. علاوه بر ویژگی های که در بالا به آن ها اشاره شد از قابلیت های منحصربفرد بسیار زیادی برخوردار است. این ویژگی ها را می توان به شکل زیر بیان کرد:

یک قالب کاملاً واکنشگرا:

استفاده از فریمورک Bootstrap 3  این ویژگی را در این قالب به وجود آورده است که بتوان از آن در تمامی دستگاه ها از جمله iPad، iPhone ، Android  و Windows Phone  استفاده کرد و وب سایت خود را به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشت.

سفارشی‌سازی بسیار ساده:

انجام فعالیت سفارشی سازی در این قالب تک صفحه ای وردپرس بسیار ساده و راحت می باشد. در کم ترین زمان ممکن می توانید به انجام این فعالیت بپردازید و صفحه سایت خود را به زیبایی هر چه تمام تر طراحی کنید.

پشتیبانی کامل از فروشگاه ساز ووکامرس:

وکامرس را می توان به عنوان یک فروشگاه ساز رایگان معرفی کرد. به کمک آن می توانید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید و از فروش محصولاتی که ارائه می کنید به در آمد برسید.

سازگاری کامل با تمام مرورگرها:

 قالب تک صفحه ای به گونه ای ارائه شده است که با تمامی مرورگر های روز دنیا سازگار می باشد. با هر مرورگری می توانید از آن استفاده کنید بدون این نگران به وجود آمدن مشکلی باشید. این ویژگی را می توان یکی از قابلیت های بسیار مهم این قالب دانست. چرا که مانع از ایجاد هر گونه محدودیت برای شما می شود.

وجود رنگ ‌بندی نامحدود:

به کمک این قالب می توانید از رنگ های مختلفی برای وب سایت خود استفاده کنید. هر رنگی که در نظر دارید انتخاب کنید و آن را در سر تا سر سایت به اجر در بیاورید
با وجود چنین قابلیت هایی می توانید یک سایت کاملا استاندارد وایده آل را طراحی کنید به گونه ای که چشم هر بیننده ای را به آن جلب نمایید.